Як правильно підібрати співвідношення PG/VG для вейпа

Суміші для електронних сигарет мають велику різноманітність смаків і складів. Традиційно до складу рідини для паріння входить 4 базових компоненти:
 • пропіленгліколь (PG);
 • рослинний натуральний гліцерин (VG);
 • вода;
 • нікотин з ароматизаторами.

Але кількість елементів змінюється, що впливає на відчуття в процесі паріння. Користувачам важливо знати, яке співвідношення pg vg вибрати і якого ефекту очікувати від суміші. Читайте далі, якщо хочете дізнатися все про особливості vg/pg і рекомендації вибору їхнього співвідношення.

Що таке гліцерин для вейпа VG


Натуральний гліцерин рослинного походження або VG - це цукровий спирт, що отримується з різних рослинних олій. Він менш затребуваний, ніж пропіленгліколь, але також відіграє важливу роль у властивостях рідини для паріння. Якщо говорити простими словами, що таке VG і для чого він потрібен, то це природний компонент, що забезпечує максимальну кількість пари. Він також відповідає за передачу смаку, густоту рідини і рівномірне змішування всіх інгредієнтів.

Іноді трапляються рідини для паріння, в яких пропіленгліколь виступає доповненням, а 90% суміші займає гліцерин. Але таке співвідношення VG/PG надає рідині особливих властивостей, характерних для гліцерину:

 1. З'являється солодкуватий присмак. Деяким людям подобається солодкість у сумішах, але якщо вам це не подобається - краще вибрати інше співвідношення PG і VG (наприклад, популярні рідини для вейпа 70/30).
 2. Збільшується насиченість пари і її кількість. Також враховуйте, що VG - це елемент, що надає рідині густоти, через що буде потрібно частіше чистити прилад.
 3. Витрачається більше енергії девайса і він може швидше розряджатися.

Ми розібралися що таке гліцерин для вейпа і чи потрібен натуральний елемент в рідині. Але при виборі суміші враховуйте, як великий вміст VG впливає на паріння.


Що таке PG у рідині та навіщо він потрібен


Пропонуємо розібратися, що таке PG і в чому полягає його важливість у рідині для паріння. Пропіленгліколь або PG - це низькощільний спирт, що представляє прозору рідину з високою в'язкістю і злегка відчутним солодким присмаком. Існує кілька основних чинників для чого потрібен пропіленгліколь у рідині:

 • робить смаки яскравими і насиченими;
 • забезпечує швидке насичення при парінні;
 • впливає на в'язкість рідини;
 • швидко просочує гніт і робить смаки яскравими з першого вдиху;
 • мінімізує ризик виникнення осаду.

Якщо розглядати, що таке PG в рідині - то це компонент, що забезпечує швидке насичення і максимальну яскравість смаків. Але враховуйте, що пропіленгліколь дає сильний удар по горлу, що для деяких користувачів може бути некомфортно.

Співвідношення PG/VG: що означає

Перш ніж вибирати склад рідини, рекомендуємо розібратися, що таке співвідношення VG/PG. Це пропорція вмісту в суміші для паріння гліцерину і пропіленгліколю. Вибирати співвідношення VG і PG слід за особистими уподобаннями, ґрунтуючись на характеристиках кожного компонента. Характеристики рідини для вейпінгу безпосередньо залежать від продуктів, що містяться в ній:
 1. Якщо в рідині більше пропіленгліколю, суміш буде рідшою, а її аромати та смаки посиляться. Завдяки меншій густоті доглядати за приладом після паріння буде простіше. Але новачкам може бути складно парити такі склади через сильний удар по горлу.
 2. Більший вміст гліцерину збільшує густоту суміші, а також збільшує кількість диму і робить смакові властивості складу м'якшими. Але враховуйте, що під час використання рідини з великим вмістом VG чистити випарник потрібно частіше і процес очищення буде складнішим.

Як підібрати співвідношення пропіленгліколю і гліцерину для різних пристроїв

Ми вже розібралися, що таке PG VG, але тепер необхідно зрозуміти, як правильно підібрати оптимальне співвідношення компонентів. Під час вибору необхідно враховувати кілька чинників:

 1. Для потужних приладів можна вибрати склади зі співвідношенням 80 на 20.
 2. Для девайсів з кальянною тягою добре підходять суміші з пропорцією 70 на 30.
 3. Для пристроїв із сигаретною тягою найкраще вибрати варіанти з пропорцією 50 на 50.
 4. Найбільш універсальними вважаються суміші зі співвідношенням 60 на 40 - вони підходять для 90% приладів.

Враховуйте, що пропіленгліколь у рідині мінімізує скупчення осаду, а гліцерин робить суміш густішою, через що кількість осаду збільшується. Якщо ваш девайс часто забруднюється - краще вибрати рідину з великою кількістю PG. Що менша потужність приладу, то рідшою має бути суміш.

Яке співвідношення PG/VG вибрати

У кожній рідині для паріння є пропіленгліколь і гліцерин, співвідношення цих компонентів у кожному складі змінюється. Розглянемо кілька поширених варіантів комбінації цих елементів:

 • рідина 95/0 або Ice Blade - у такому складі є 95% пропіленгліколю і 5% води, а гліцерин відсутній, що робить його оптимальним для людей з алергією на цей продукт;
 • рідини 80 на 0 або Velvet Cloud - склад без вмісту пропіленгліколю з 80% гліцерину і 20% води, що має м'який смак;
 • рідини 50/50 - ці склади мають сильний удар по горлу, тому підходять не для кожного;
 • жижі 60 на 40 або Traditional - найкраще співвідношення PG VG, яке забезпечує м'якість, але водночас усі смаки добре передаються;
 • жижі 30 на 70 - такі суміші добре передають смакові властивості рідини, але водночас мають приємну м'якість, під час паріння виникають великі клуби пари;
 • рідини 80/20 - під час паріння виділяються великі клуби пари, але таку суміш краще обирати виключно вейперам з досвідом.

Вибираючи кількість PG/VG в рідині, орієнтуйтеся на індивідуальні смакові переваги. Якщо ви новачок - зупиніться на товарах з великим вмістом гліцерину. Він має м'якший смак, а пропіленгліколь може мати занадто сильний і різкий удар у горло.

Висновки

Ви вже знаєте, що означає в рідині PG VG і як правильно підібрати відповідний склад, залежно від своїх уподобань. Якщо вам складно самостійно зробити вибір - зверніться до наших менеджерів. Ми допоможемо підібрати і купити оптимальний склад, що радує вас приємним смаком і ароматом.


Написати відгук
Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре